Domluvit se dá s každým

Název:Domluvit se dá s každým
Autor:Goulston
Nakladatel:Portál
Rok vydání:2018
ISBN:978-80-262-1399-4
Anotace:Autor předkládá jednoduché, prověřené techniky k odstranění komunikačních bariér. Jejich cílem je navázat produktivní a konstruktivní dialog se šéfem, zákazníkem, kolegou či rodinným příslušníkem.
Kniha objasňuje tajemství empatické komunikace podložené studiemi mozku. Nabízí verbální i neverbální způsoby, jak kohokoli upoutat. Popsáno je též sedm rychlých metod pro zvládání náročných situací.
K postupům, které kniha vysvětluje, patří účinné naslouchání, projevování pochopení či uklidňování rozčileného protějšku. Autor nabízí i sadu antikonfliktních otázek, které lze použít například při prodeji či ve vypjatých situacím mezi kolegy.
Text, který je humorně pojatý, je doplněn mnoha testy, tipy, otázkami a příběhy z praxe.
Mark Goulston je obchodní poradce, konzultant, řečník a kouč. Působí jako krizový psychiatr a psychiatrii též vyučuje. Školí FBI a policii o způsobech vyjednávání s únosci. Přispívá do různých médií, vystupuje na televizních stanicích a píše blogy. Česky vyšla jeho kniha Nestůj si v cestě.
Záznam vložen:22. 01. 2019
Poslední aktualizace:18. 09. 2020
Fotografie: Domluvit se dá s každým