Architektura a umění | Atlasy a průvodce | Audioknihy, CD | Beletrie, cestopisy, biografie | Cizí jazyky a cizojazyčná literatura | Časopisy a sborníky | Český jazyk a literatura | Dětská literatura | Dětská populárně-naučná literatura | Ekonomie, management, právo | Filozofie, náboženství, politologie | Historie a fakta | Hry a volný čas | Hudební a dramatická výchova | Jazykověda a literární věda | Lékařská literatura a ošetřovatelství | Matematika a přírodní vědy | Ostatní | Pedagogika | Populárně-naučná literatura | Předškolní pedagogika | Psychologie | Rozvoj osobnosti, rodina, výchova a vztahy | Sociologie a sociální práce | Speciální pedagogika | Sport, zdraví a výživa | Věda a technická literatura |

Edice topograficko-statistického popisu Moravy a Slezska Albina Heinricha

Název:Edice topograficko-statistického popisu Moravy a Slezska Albina Heinricha
Autor:Řeha Tomáš
Nakladatel:Filozofická fakulta OU
Rok vydání:2015
Vazba:vázaná
ISBN:978-80-7464-776-5
Anotace:Předkládaná publikace zpřístupňuje v tištěné podobě unikátní statisticko-topografický popis Moravy a Slezska z pera významného topografa Albina Heinricha, která je jádrem publikace. Úvodní kapitoly seznamují čtenáře s životem Heinricha a okolnostmi, za nichž byl popis zpracován, vysvětlují způsob zápisu dat v rukopisu, která rukopis přináší. Publikace obsahuje také přehled současných názvů jednotlivých sídel a panství, k nimž se rukopis vztahuje. Součástí jsou i vložené historické mapy.

Abstract:

The core of this publication is edition of unique manuscript of statistics and topography of Moravia and Silesia in the 19th century, written by Albin Henrich. The opening chapters presents the life of Albin Heinrich and conditions, in which this manuscript was written. Publication contains also infromation about datas in manuscript, contemporary names of places, mentioned in manuscript, historical maps, etc.
Záznam vložen:21. 01. 2016
Poslední aktualizace:28. 11. 2020
Fotografie: Edice topograficko-statistického popisu Moravy a Slezska Albina Heinricha