Elektrotechnická schémata a zapojení v praxi 1

Nakladatel:Computer Press
Rok vydání:2015
ISBN:978-80-251-4598-2
Anotace:V knize Elektrotechnická schémata a zapojení v praxi 1 naleznete zapojení základních elektrických obvodů (od vypínačů přes zářivky a stykače až po rozváděče a domovní telefonní systémy). Kniha je unikátní hlavně svou přehledností. Všechna schémata jsou totiž vykreslena barevně a doplněna ilustračními fotografiemi.

Kniha je rozdělena do šesti kapitol, v nichž najdete informace o výrobě a přenosu elektrické energie, dále schémata pro základní zapojení zásuvkových a světelných obvodů, zapojení domácích videotelefonů a zvonků, rozváděčů pro daný druh elektrické sítě, a stykačových kombinací používán k ovládání elektromotorů. Poslední kapitola pak obsahuje přehledný seznam nejpoužívanějších schematických elektrotechnických značek a barevného značení vodičů a jističů.

V knize najdete například schémata pro zapojení:

• Dvoupólových vypínačů
• Střídavých schodišťových vypínačů
• Křížových vypínačů
• Zářivkových svítidel
• Zásuvkových obvodů
• Domácího videosystému
• Elektroměrových rozváděčů
• Zapínání, vypínání a brzdění elektromotoru
• Reverzace elektromotoru s blokováním zpětného chodu
Záznam vložen:09. 05. 2017
Poslední aktualizace:18. 09. 2020