Momentálně nepřijímáme objednávky - e-shop funguje v omezeném režimu do 16. ledna 2022.

Úvodní stránka e-shopu   |   Publikace vydané na OU   |   Ostatní vydavatelé   |   Univerzitní předměty

Architektura a umění | Atlasy a průvodce | Audioknihy, CD | Beletrie, cestopisy, biografie | Cizí jazyky a cizojazyčná literatura | Časopisy a sborníky | Český jazyk a literatura | Dětská literatura | Dětská populárně-naučná literatura | Ekonomie, management, právo | Fauna, flóra, ekologie | Filozofie, náboženství, politologie | Historie a fakta | Hry a volný čas | Hudební a dramatická výchova | Jazykověda a literární věda | Lékařská literatura a ošetřovatelství | PC literatura, média a komunikace | Pedagogika | Populárně-naučná literatura | Předškolní pedagogika | Přírodní vědy | Psychologie | Regionální literatura | Rozvoj osobnosti, rodina, výchova a vztahy | Sociologie a sociální práce | Speciální pedagogika | Sport, zdraví a výživa | Tvořivost, hobby, řemesla | Věda a technická literatura |

Emoční poruchy v dětství a dospívání

Název:Emoční poruchy v dětství a dospívání
Autor:Pöthe Peter
Nakladatel:Grada
Rok vydání:2020
Formát:144×207
ISBN:978-80-271-1038-4
Anotace:Třetí vydání úspěšné publikace je poutavou ilustrací psychoanalytického přístupu k problémům, se kterými se ve svých ordinacích běžně setkávají dětští psychiatři, lékaři i psychologové. Zejména vztahové trauma patří k nejsilnějším a vývojově nejdůležitějším událostem v životě každého z nás.
Traumatická zkušenost formuje každého člověka již od okamžiku jeho narození. Některé děti, o nichž renomovaný český psychoterapeut MUDr. Peter Pöthe píše, zažily události, které hluboce a dlouhodobě proměnily jejich prožívání a chování. Moderní psychoanalýza přináší východiska pro klinickou práci a terapii v mnoha oblastech duševního zdraví dětí – například jejich raných vztahů, sexuality, sociálního chování, agrese, separace a autonomie, závislostí, poruch příjmu potravy, delikvence, týrání a zneužívání. Autor se snaží předat přístupnou a zajímavou formou co největší množství informací z oblasti psychoanalýzy dětí a dospívajících, vývojové psychologie a psychiatrie. Věnuje se terapii i diagnostice a vše doplňuje příklady ze své praxe. Třetí vydání je obohaceno rozsáhlou kapitolou, věnovanou procesu terapeutické práce s rodiči.
Publikace se zaměřuje především na psychiatry, psychology, psychoterapeuty, sociální pracovníky, pediatry, pedagogy a vychovatele včetně učitelů mateřských škol. Jistě však v mnohém obohatí také rodiče i dospívající, kteří se trápí psychickými problémy.
Záznam vložen:15. 02. 2013
Poslední aktualizace:17. 01. 2022
Fotografie: Emoční poruchy v dětství a dospívání