Úvodní stránka e-shopu   |   Publikace vydané na OU   |   Ostatní vydavatelé   |   Univerzitní předměty

Architektura a umění | Atlasy a průvodce | Audioknihy, CD | Beletrie, cestopisy, biografie | Cizí jazyky a cizojazyčná literatura | Časopisy a sborníky | Český jazyk a literatura | Dětská literatura | Dětská populárně-naučná literatura | Ekonomie, management, právo | Fauna, flóra, ekologie | Filozofie, náboženství, politologie | Historie a fakta | Hry a volný čas | Hudební a dramatická výchova | Jazykověda a literární věda | Lékařská literatura a ošetřovatelství | PC literatura, média a komunikace | Pedagogika | Populárně-naučná literatura | Předškolní pedagogika | Přírodní vědy | Psychologie | Regionální literatura | Rozvoj osobnosti, rodina, výchova a vztahy | Sociologie a sociální práce | Speciální pedagogika | Sport, zdraví a výživa | Tvořivost, hobby, řemesla | Věda a technická literatura |

Emotionalität in den Liedern der Sammlung ,Des Knaben Wunderhorn´

Název:Emotionalität in den Liedern der Sammlung ,Des Knaben Wunderhorn´
Autor:Tomková Miroslava
Nakladatel:Filozofická fakulta OU
Rok vydání:2012
Číslo spisu:258
Původní cena:180,- Kč
ISBN:978-80-7464-126-8
Anotace:Tato kniha představuje soupis obsáhlého a rozmanitého spektra jazykových prostředků v lidových písních sbírky ‚Des Knaben Wunderhorn‘ od Achima von Arnima a Clemense Brentana, které slouží k vyjádření emocionality. Díky zaměření na fenomén emocionality jsou zkoumány nové aspekty a písně jsou analyzovány z nového úhlu pohledu.

This book represents an inventory of extensive and multifaceted spectrum of linguistic means, which express emotionality in the songs of the collection ‚Des Knaben Wunderhorn’ (‘The youths magic horn’) from Achim von Arnim and Clemens Brentano. New facets are researched and the songs are analyzed from another point of view by the transfer of the focal point to the phenomenon emotionality.

Die vorliegende Arbeit stellt eine Bestandsaufnahme jenes umfangreichen
und vielseitigen Spektrums sprachlicher Mittel dar, das in den Volksliedern der Sammlung ‚Des Knaben Wunderhorn‘ von Achim von Arnim und Clemens Brentano zum Ausdruck der Emotionalität dient. Durch die Verlagerung des Schwerpunktes auf das Phänomen der Emotionalität werden neue Facetten erforscht und die Lieder aus einem neuen Blickwinkel analysiert.
Typ:spis
Záznam vložen:04. 10. 2012