Architektura a umění | Atlasy a průvodce | Audioknihy, CD | Beletrie, cestopisy, biografie | Cizí jazyky a cizojazyčná literatura | Časopisy a sborníky | Český jazyk a literatura | Dětská literatura | Dětská populárně-naučná literatura | Ekonomie, management, právo | Filozofie, náboženství, politologie | Historie a fakta | Hry a volný čas | Hudební a dramatická výchova | Jazykověda a literární věda | Lékařská literatura a ošetřovatelství | Matematika a přírodní vědy | Ostatní | Pedagogika | Populárně-naučná literatura | Předškolní pedagogika | Psychologie | Rozvoj osobnosti, rodina, výchova a vztahy | Sociologie a sociální práce | Speciální pedagogika | Sport, zdraví a výživa | Věda a technická literatura |

Evropské dějiny Evropy 1.+2. díl

Název:Evropské dějiny Evropy 1.+2. díl
Autor:Cerbonell, Biloghi, Limouzin, Rousseau
Nakladatel:Karolinum
Rok vydání:2003
ISBN:80-246-0411-6
Anotace:Překlad z francouzského originálu Alena Lhotová a Věra Hrubanová.
Mimořádně čtivá publikace představuje v českém prostředí doposud stále nezvyklý výklad dějin Evropy, jakožto dějin společně sdílených hodnot a postojů. Čtenář je tak místo událostních evropských dějin seznámen s dějinami lidí, kteří po více než 2000 let sdíleli týž úděl a prožívali stejné situace a události, jež vytvářeli jejich společnou minulost. První díl, nazvaný Mýty a základy, začíná hledáním archetypů v mytologii a dějinách tří historických zdrojů evropské civilizace, řeckém, římském a židovském, a končí 15. stoletím. Druhý díl, nazvaný Od renesance k renesanci?, začíná obdobím humanismu, renesance a náboženských válek a končí znovuzrozením Evropy po roce 1989. Autory dvoudílné publikace jsou především francouzští historici z Univerzity Paula Valéryho v Montpellieru. Ve struktuře, obsahu a stylu práce se nezapře vliv historické školy Annales.
Záznam vložen:07. 09. 2016
Poslední aktualizace:28. 11. 2020