Z provozních důvodů musí být objednávky zaplaceny do 18.12.2019.
Děkujeme za pochopení

Fi a Flo. Vědecký i fantastický příběh o skloňování podstatných jmen

Název:Fi a Flo. Vědecký i fantastický příběh o skloňování podstatných jmen
Autor:Zemanová, Bergmannová
Nakladatel:Portál
Rok vydání:2018
Vazba:vázaná
ISBN:978-80-262-1402-1
Anotace:Kniha zkušené autorské dvojice doplňuje jejich dvě velmi úspěšné předchozí knihy, Výři nesýčkují a Strasti zkoušeného Standy, a zaměřuje se tentokrát na obtížnou a cvičebními materiály opomíjenou oblast, jíž je skloňování podstatných jmen, které se probírá ve 4. třídě. Knihu tvoří napínavý příběh s prvky sci-fi, v němž vedle dětí vystupují mimozemšťanky Fi a Flo. V jednotlivých příbězích je zvýrazněno vždy jedno vzorové slovo, které se v kapitole objeví ve všech pádech. Děti se tak učí ztotožnit slovo se vzorem a upevnit jeho skloňování nebo chápat rozdíly mezi stejně znějícími tvary (pávi / pávy). Po každé kapitole následuje tabulka daného vzoru s komentářem, zákeřné dvojice a upozornění na problémy, které ze systému skloňování vycházející. Součástí knihy je i přehledný „vzorový mlýn“ na určení vzorů jednotlivých slov.
Záznam vložen:22. 01. 2019
Poslední aktualizace:12. 12. 2019
Fotografie: Fi a Flo. Vědecký i fantastický příběh o skloňování podstatných jmen