Úvodní stránka e-shopu   |   Publikace vydané na OU   |   Ostatní vydavatelé   |   Univerzitní předměty

Architektura a umění | Atlasy a průvodce | Audioknihy, CD | Beletrie, cestopisy, biografie | Cizí jazyky a cizojazyčná literatura | Časopisy a sborníky | Český jazyk a literatura | Dětská literatura | Dětská populárně-naučná literatura | Ekonomie, management, právo | Fauna, flóra, ekologie | Filozofie, náboženství, politologie | Historie a fakta | Hry a volný čas | Hudební a dramatická výchova | Jazykověda a literární věda | Lékařská literatura a ošetřovatelství | PC literatura, média a komunikace | Pedagogika | Populárně-naučná literatura | Předškolní pedagogika | Přírodní vědy | Psychologie | Regionální literatura | Rozvoj osobnosti, rodina, výchova a vztahy | Sociologie a sociální práce | Speciální pedagogika | Sport, zdraví a výživa | Tvořivost, hobby, řemesla | Věda a technická literatura |

Filosofie v provincii / Filozofia na prowincji

Název:Filosofie v provincii / Filozofia na prowincji
Autor:Kolektiv
Nakladatel:Filozofická fakulta OU
Rok vydání:2016
Vazba:vázaná
ISBN:978-80-7464-831-1
Anotace:Publikace představuje vybrané výsledky stejnojmenného vědeckého setkání, které se uskutečnilo v roce 2015 v Polsku. Jednalo se v pořadí již o čtvrtou akci šiřeji zaměřeného výzkumného projektu, který řeší roli vzdělance v provincii. Kolektivní monografie se skládá ze dvou částí. V první části (Na okraji filosofie) se šest autorů zaměřuje na témata, která jsou tradičně považována za marginální v rámci hlavního proudu filosofického myšlení. Druhá část knihy (Filosofové v provincii) pojednává o vybraných filosofech napříč dějinami filosofie a nabízí devět různých pohledů na tzv. „regionální“ filosofy od antiky až po současnost.

The publication presents selected outcomes of the eponymous scientific meeting held in Poland in 2015. This meeting took place as the fourth encounter of wider research project dealing with the role of scholar in a province. The collective monograph consists of two parts. In the first section “On a Margin of Philosophy” six authors focus on those themes traditionally considered as marginal within the main stream of the philosophical thinking. The second part of the book called “Philosophers in the Province” deals with selected philosophers during the history of philosophy and introduces nine different presentments dedicated to the “regional” philosophers from the antiquity to the present days.
Záznam vložen:16. 09. 2016
Poslední aktualizace:03. 12. 2021
Fotografie: Filosofie v provincii / Filozofia na prowincji Filosofie v provincii / Filozofia na prowincji Filosofie v provincii / Filozofia na prowincji