Architektura a umění | Atlasy a průvodce | Audioknihy, CD | Beletrie, cestopisy, biografie | Cizí jazyky a cizojazyčná literatura | Časopisy a sborníky | Český jazyk a literatura | Dětská literatura | Dětská populárně-naučná literatura | Ekonomie, management, právo | Filozofie, náboženství, politologie | Historie a fakta | Hry a volný čas | Hudební a dramatická výchova | Jazykověda a literární věda | Lékařská literatura a ošetřovatelství | Matematika a přírodní vědy | Ostatní | Pedagogika | Populárně-naučná literatura | Předškolní pedagogika | Psychologie | Rozvoj osobnosti, rodina, výchova a vztahy | Sociologie a sociální práce | Speciální pedagogika | Sport, zdraví a výživa | Věda a technická literatura |

Histoire et culture de la France

Název:Histoire et culture de la France
Autor:Brňáková Jana
Nakladatel:Filozofická fakulta OU
Rok vydání:2014
Vydání:1.dotisk
ISBN:978-80-7368-676-5
Anotace:Skripta jsou věnována politickému a hospodářskému přehledu Francie v souvislosti s politickou a kulturní historií od období pravěku až po revoluci v roce 1789. Důraz je kladen na klíčové události ovlivňující historii Francie v daných obdobích, jejich vliv ve světě a odraz v literatuře a umělecké tvorbě.
Dále se věnují politickým, kulturním a hospodářským dějinám Francie v období 19. a 20. století. Je zde kladen důraz zejména na období po druhé světové válce, tehdejší sociopolitickou situaci země a její kulturní a společenský život.

Les polycopiés Histoire et culture de la France portent sur l’évolution politique, économique et sociale de la France dès la préhistoire jusqu’au mandat présidentiel de François Mitterrand. Ils traitent les événements principaux ayant l’influence primordiale sur l’histoire de la France aux périodes concernées et leurs reflets dans les courantst artistiques.

Typ:skripta
Záznam vložen:27. 11. 2014