Hledání hranic malby v post-mediálním prostředí

Název:Hledání hranic malby v post-mediálním prostředí
Autor:Balabán, Knoflíček,Vorlová /eds./
Nakladatel:Fakulta umění OU
Rok vydání:2018
ISBN:978-80-7599-063-1
Anotace:Na prahu dvacátých let 21. století se nám jeví jako důležité a potřebné redefinovat roli malby a to nejen jako tradičního předmětu výuky na vysokých uměleckých školách. Pojmenovat její nezastupitelné charakteristiky, konstanty a mohutnosti a hledat její místo a opodstatnění vedle ostatních rapidně se rozvíjejících nových medií, jako jsou digitální fotografie, technický obraz, video a film. K vymezení teritoria malby dnes považujeme za nutné zkoumat jeho současnou praxi a především jeho hraniční podoby tak jak se projevují v transgresivních pracích studentů a pedagogů malířských atelierů VŠVU v Bratislavě a FU Ostravské univerzity v Ostravě. Projekt společných výstav a následné konference za účasti výtvarných teoretiků bude příspěvkem k hledání referenčních bodů a následných axiologických měřítek pro oblast současné malířské tvorby. Sborník shrnující celý projekt včetně přednášek a diskuzí přispěje odborné veřejnosti a především studentům umění jako opora k orientaci a rychlejšímu vhledu do problematiky malby dnes.
Záznam vložen:24. 04. 2019
Poslední aktualizace:22. 05. 2019
Fotografie: Hledání hranic malby v post-mediálním prostředí