Hledání těžiště výchovy

Rok vydání:2011
Vydání:1, dotisk
ISBN:978-80-246-1265-2
Anotace:Publikace je pokračováním řady autorových prací o výchově. V tomto případě je pokusem o hledání integrovaných kvalit lidské osobnosti, ovlivňujících její celkový rozvoj. Reaguje na známou koncepci tzv. Big Five, pokoušející se vymezit základní integrované kvality, které by měl mít moderní člověk a k nimž by měla směřovat výchova. Autor polemizuje s touto koncepcí a nachází celkem sedm základních integrovaných kvalit: hledání a nalézání smyslu, adekvátní sebereflexi osobnosti a její utváření, životní zaměření a charakter, orientaci ve světě, optimistickou životní pozici, svobodu a odpovědnost a citovost a citlivost. Zároveň autor předkládá vlastní pojetí výchovy k těmto kvalitám. Publikace je určena jak odborníkům v oblasti pedagogiky a studujícím tohoto oboru, tak i širší veřejnosti, která v mnoha příkladech najde odpovědi na řadu výchovných problémů. Současně jde o knihu polemickou a provokující k vlastním úvahám.
Záznam vložen:10. 09. 2012
Poslední aktualizace:18. 09. 2020