Hry pro zvládání agresivity a neklidu

Název:Hry pro zvládání agresivity a neklidu
Autor:Šimanovský
Nakladatel:Portál
Rok vydání:2015
ISBN:978-80-262-0887-7
EAN:9788026208877
Anotace:Často se hovoří o rostoucí agresivitě dětí a její důsledcích: o napětí ve skupinách dětí a mládeže, o stresu jednotlivců, o nekontrolovaných výbuších emocí. Kniha nabízí hlubší pochopení podstaty problému a jeho zpracování pomocí her. Potlačované emoce často vyvolávají napětí, nepřátelství a násilí. Naopak ovládaná agresivita pomáhá vítězit ve sportovním nebo jiném klání v rámci pravidel. A právě k ovládnutí agresivity přispívají hry a činnosti, které posilují vhodné způsoby reakce na psychofyzické napětí, pomáhají mírnit, redukovat či odstranit nadměrné napětí.. Náměty jsou rozděleny podle jejich zaměření do několika kapitol, v každé se začíná hrami, které lze využít při práci s menšími dětmi, následují činnosti vhodné pro starší děti.
Záznam vložen:24. 06. 2015
Poslední aktualizace:18. 09. 2020
Fotografie: Hry pro zvládání agresivity a neklidu