Architektura a umění | Atlasy a průvodce | Audioknihy, CD | Beletrie, cestopisy, biografie | Cizí jazyky a cizojazyčná literatura | Časopisy a sborníky | Český jazyk a literatura | Dětská literatura | Dětská populárně-naučná literatura | Ekonomie, management, právo | Filozofie, náboženství, politologie | Historie a fakta | Hry a volný čas | Hudební a dramatická výchova | Jazykověda a literární věda | Lékařská literatura a ošetřovatelství | Matematika a přírodní vědy | Ostatní | Pedagogika | Populárně-naučná literatura | Předškolní pedagogika | Psychologie | Rozvoj osobnosti, rodina, výchova a vztahy | Sociologie a sociální práce | Speciální pedagogika | Sport, zdraví a výživa | Věda a technická literatura |

Hukvaldské panství před Bílou horou (1553-1619)

Název:Hukvaldské panství před Bílou horou (1553-1619)
Autor:Al Saheb Jan
Nakladatel:Filozofická fakulta OU
Rok vydání:2011
Číslo spisu:246
Vazba:vázaná
Původní cena:295,- Kč
ISBN:978-80-7368-995-7
Anotace:Náplní práce je analýza územního, správního, hospodářsko-ekonomického a náboženského vývoje hukvaldského panství v kontextu tzv. mensálních a komorních statků olomouckého biskupství v předbělohorském období (1553–1619). Nezbytná kontextualizace vývoje nejrozlehlejší z přímých biskupských držav přitom umožila interpretaci základního hypotetického konstruktu o vzájemné provázanosti jednotlivých mensálních a komorních panství olomouckého biskupství ve všech zkoumaných aspektech. Analýza a kontextualizace historického vývoje hukvaldského panství přitom vytyčenou hypotézu v plné míře potvrzují.

Abstrakt:

The aim of the book is the analysis of forming the Hukvaldy domain, its administrations, economics and religious development in the context of so called mensal and chamber domains of Olomouc bishopric in the times before the battle of the White mountain (1553–1619). The contextualization of development the largest of the mensal and chamber domains along with the analysis makes possible the interpretation the basic hypotetical construction of connection each of so called mensal and chamber domains of Olomouc bishopric in all aspects their development. The analysis and the contextualization of development of the Hukvaldy domain the basic hypotetical construction confirmated.
Typ:spis
Záznam vložen:24. 04. 2012
Poslední aktualizace:28. 11. 2020
Fotografie: Hukvaldské panství před Bílou horou (1553-1619)