Úvodní stránka e-shopu   |   Publikace vydané na OU   |   Ostatní vydavatelé   |   Univerzitní předměty

Architektura a umění | Atlasy a průvodce | Audioknihy, CD | Beletrie, cestopisy, biografie | Cizí jazyky a cizojazyčná literatura | Časopisy a sborníky | Český jazyk a literatura | Dětská literatura | Dětská populárně-naučná literatura | Ekonomie, management, právo | Fauna, flóra, ekologie | Filozofie, náboženství, politologie | Historie a fakta | Hry a volný čas | Hudební a dramatická výchova | Jazykověda a literární věda | Lékařská literatura a ošetřovatelství | PC literatura, média a komunikace | Pedagogika | Populárně-naučná literatura | Předškolní pedagogika | Přírodní vědy | Psychologie | Regionální literatura | Rozvoj osobnosti, rodina, výchova a vztahy | Sociologie a sociální práce | Speciální pedagogika | Sport, zdraví a výživa | Tvořivost, hobby, řemesla | Věda a technická literatura |

Ideando. Búsquedas ideológico-literarias en Hispanoamérica

Název:Ideando. Búsquedas ideológico-literarias en Hispanoamérica
Autor:Mlčoch Jan, Drozdowicz Maksymilian
Nakladatel:Filozofická fakulta OU
Rok vydání:2016
ISBN:978-80-7464-860-1
Anotace:Monografie Ideando. Búsquedas ideológico-literarias en Hispanoamérica se zabývá ideologickým pozadím tvorby vybraných autorů, které lze zařadit do kategorie „boom latinskoamerické literatury“. Jedná se jak o klasiky jako Alejo Carpentier, Julio Cortázar, Gabriel García Márquez nebo Mario Vargas Llosa, tak o autory, kteří svým formátem nedosahují celosvětového věhlasu: Eduardo Galeano, Ernesto Cardenal nebo Carlos Fuentes. Jednotlivé studie předchází úvodní kapitola, která se snaží vymezit pojem ideologie a její vliv v literatuře v jižní Americe.

The monograph called Ideando. Búsquedas ideológico-literarias en Hispanoamérica deals with an ideological inspiration in literary work written by the authors who are considered the main figures of the so called “boom” of the Latin American Literature: Alejo Carpentier, Julio Cortázar, Gabriel García Márquez or Mario Vargas Llosa. Then, there are studies regarded to other writers whose impact has not been so huge: Eduardo Galeano, Ernesto Cardenal or Carlos Fuentes. The book is opened by an introductory article in which the authors try to define the concept of ideology and its paper in Latin American Literature.

Anotación:

La presente monografía titulada Ideando. Búsquedas ideológico-literarias en Hispanoamérica gira en torno a la inspiración ideológica en la creación de los autores escogidos. Al lado de los clásicos del “boom” como Alejo Carpentier, Julio Cortázar, Gabriel García Márquez o Mario Vargas Llosa aparecen también estudios relacionados con la obra de los autores de menor importancia como Eduardo Galeano, Ernesto Cardenal o Carlos Fuentes. La introducción del libro intenta definir el concepto de la ideología y describir su influencia en la literatura hispanoamericana.
Záznam vložen:19. 12. 2016
Poslední aktualizace:08. 12. 2021