Integrované slovní úlohy pro primární školu

Název:Integrované slovní úlohy pro primární školu
Autor:Rakoušová
Nakladatel:Triton
Rok vydání:2011
ISBN:978-80-7387-429-2
Anotace:Integrovaná slovní úloha je prostředkem koordinace vzdělávacího obsahu, propojuje cíle několika vyučovacích předmětů v jeden cíl integrovaný. Autorka knihy zakládá a rozvíjí metodiku integrovaných slovních úloh od roku 1999 v praxi - ve vyučování na prvním stupni základní školy. Tvořivý učitel nalezne v této monografii ukázky integrovaných slovních úloh a seznámí se především s filozofií tohoto typu učební úlohy. Autorčiným cílem je zvýšit zájem žáků o řešení slovních úloh, najít takový typ učebních úloh, který by žáky vhodně motivoval k řešení, provokoval je k přemýšlení, ale přitom je neodrazoval nepřiměřenou náročností. Správně zvolená integrovaná slovní úloha sleduje cíle jednotlivých vyučovacích předmětů a zároveň je prostředkem učitelovy práce se vzdělávacím obsahem.
Záznam vložen:21. 08. 2014
Poslední aktualizace:18. 09. 2020
Fotografie: Integrované slovní úlohy pro primární školu