Já jsem takový a ty jsi makový

Název:Já jsem takový a ty jsi makový
Autor:Křížová, paterová, Víchová
Nakladatel:Raabe
Rok vydání:2017
ISBN:978-80-7496-330-8
Anotace:Také řešíte na začátku každého nového školního roku ve Vaší mateřské škole nesoulady mezi dětmi? Nakonec si na sebe zvyknou, ale chce to pevné nervy a velkou trpělivost Vašich pedagogů. Aby toto období bylo v září co nejkratší a aby ke konfliktům mezi dětmi kvůli jejich jinakosti docházelo i po zbytek roku co nejméně, připravili jsme pro Vás novou publikaci, která pomůžeme Vašim pedagogům vést děti k toleranci a ohleduplnosti vůči druhému.

Atraktivní náměty
Tematické bloky
Metodické přehledy
Pracovní listy, fotografie
Obsahem knihy určené zejména pedagogům mateřských škol jsou tři tematické bloky zaměřené na hravé poznávání a přijímání odlišností mezi lidmi, ať už se jedná o odlišnosti fyzické, psychické nebo kulturní povahy. Děti jsou vedeny ke vnímání rozdílů jako něčeho, co nás obohacuje, k radosti z objevování různorodosti. V pestrých tvořivých aktivitách orientovaných k rozvoji tolerance se děti učí, že odlišnosti je třeba znát a respektovat, a ne je popírat.

Tolerance, různorodost, individualita, odlišnost, poznávání sebe i druhých, vzájemný respekt – to jsou asi hlavní pojmy, jimiž můžeme vystihnout obsah publikace plné rozvíjejících, tvořivých, originálních a zábavných aktivit pro práci s dětmi.
Záznam vložen:25. 10. 2017
Poslední aktualizace:20. 03. 2019
Fotografie: Já jsem takový a ty jsi makový