Jak pes Logopes připravoval děti na psaní

Název:Jak pes Logopes připravoval děti na psaní
Autor:Novotná
Nakladatel:Edika
Rok vydání:2016
ISBN:978-80-266-0989-6
Anotace:Kniha nabízí zejména předškolním dětem rozmanitá grafomotorická cvičení, která jsou velmi důležitou přípravou pro psaní ve škole. Ilustrace v ní jsou názorné a dětem srozumitelné, po splnění úkolů si děti mohou obrázky vybarvit podle své fantazie.

Průvodní postavička psa Logopsa, kterou vaše dítě možná zná z knihy Jak pes Logopes učil děti mluvit, jej provede krok za krokem celou knihou, která je rozdělena podle ročních období. Při práci dítěti pomáháme a slovně ho podporujeme. Dítě, které dává přednost levé ruce, nenutíme k psaní pravou rukou. Dohlédneme na to, aby dítě kreslilo lehce a uvolněně, nejlépe měkkou tužkou. Při cvicích totiž nejde o přesnou nápodobu vzoru, ale o uvolněný pohyb, při němž se častějším cvičením odstraňuje křečovité držení tužky a nadbytečný přítlak. Protože se ruka dítěte snadno a rychle unavuje, nenecháme je pracovat delší dobu a zároveň dbáme na to, aby neodcházelo od práce a aby ji dokončilo. Je také důležité, aby dítě pracovalo v klidu a beze spěchu. Jen tak se nám podaří vzbudit u něj chuť k práci.
Typ:pracovní sešit
Záznam vložen:12. 04. 2017