Jak přežít, když nerozumím emocím

Název:Jak přežít, když nerozumím emocím
Autor:Glasser, Menkes Kushner
Nakladatel:Portál
Rok vydání:2018
ISBN:978-80-262-1309-3
Anotace:Každý den se děti učí něco nového. Čtení, jízdě na kole, hře na hudební nástroj… A jsou tu i jiné věci, které je možné se učit, třeba pochopení toho, co druzí cítí a co si myslí. Této schopnosti se říká empatie. Když se ti podaří zlepšit svou empatii, budeš lépe vycházet s ostatními lidmi a budeš se také mnohem lépe cítit.
Tato kniha, ve které najdeš spoustu úkolů, tipů a zábavných aktivit, ti pomůže dívat se na věci z různých úhlů pohledu, pochopit, že různí lidé projevují své pocity různým způsobem, a také díky ní budeš věnovat větší pozornost svým vlastním pocitům. Zjistíš, co ti napoví, jak se druzí lidé cítí, uvědomíš si souvislosti mezi tím, co si myslíš a co cítíš, a také více porozumíš tomu, proč různí lidé dávají své pocity najevo různým způsobem.
Judith M. Glasser je klinická psycholožka s více než třicetiletou praxí s dětmi a rodinami. Specializuje se na terapii ADHD a ADD.
Jill Menkes Kushner je pedagožka a editorka.
Záznam vložen:03. 05. 2018
Poslední aktualizace:18. 09. 2020
Fotografie: Jak přežít, když nerozumím emocím