Jak roste chléb

Nakladatel:Raabe
Rok vydání:2012
ISBN:978-80-87553-47-3
Anotace:V publikaci Jak roste chléb naleznete projekty, které u dětí v mateřské škole rozvíjejí environmentální povědomí, vedou je k pozitivnímu vztahu k přírodě a k uvědomění si základních souvislostí. Záměrem předkládaných celků je naučit děti vnímat svět přírody v jeho rozmanitosti, pestrosti, různorodosti a pozoruhodnosti. Mimo jiné získají ucelenou zkušenost s procesem výroby dnes tak běžné potraviny, jako je chléb, nahlédnou do říše ptáků nebo si vytvoří vztah k životodárné vodě, která pro všechny obyvatele Země není takovou samozřejmostí jako v našich domácnostech. Projekty dětem umožní vnímat svět všemi smysly, všímat si podobností i odlišností v přírodě, ale také rozvíjet empatii, prožívat a řešit neobvyklé situace prostřednictvím různorodých prvků a technik.
Záznam vložen:25. 10. 2017
Poslední aktualizace:18. 02. 2019