Architektura a umění | Atlasy a průvodce | Audioknihy, CD | Beletrie, cestopisy, biografie | Cizí jazyky a cizojazyčná literatura | Časopisy a sborníky | Český jazyk a literatura | Dětská literatura | Dětská populárně-naučná literatura | Ekonomie, management, právo | Filozofie, náboženství, politologie | Historie a fakta | Hry a volný čas | Hudební a dramatická výchova | Jazykověda a literární věda | Lékařská literatura a ošetřovatelství | Matematika a přírodní vědy | PC literatura, média a komunikace | Pedagogika | Populárně-naučná literatura | Předškolní pedagogika | Psychologie | Regionální literatura | Rozvoj osobnosti, rodina, výchova a vztahy | Sociologie a sociální práce | Speciální pedagogika | Sport, zdraví a výživa | Tvořivost, hobby, řemesla | Věda a technická literatura |

Jak se zbavit strachu

Název:Jak se zbavit strachu
Podtitul:30 kapitol a 21 technik, které změní váš život
Autor:Jelínek Marian, Kuchař Jiří
Nakladatel:Eminent
Rok vydání:2021
Vazba:vázaná
ISBN:978-80-7281-564-7
Anotace:Strach je úžasný pomocník a zároveň zlý pán. Je nám evolucí dán, aby nás chránil, ale pokud ho špatně pochopíme, může nás i zničit. Přirozený strach motivuje ke zlepšení našeho života; abnormální strach paralyzuje, otravuje mysl a narušuje náš subjektivní svět.

Životním úkolem je zbavit se strachu tím, že ho využijeme a zvládneme. Naše společnost je přitom obavami, dlouhodobým stresem a úzkostmi přesycená. Strach o život, který je přirozený a důležitý a ve skutečnosti nás chrání, se transformuje v destruktivní strach o ego.

Kromě jiného přináší tato kniha řadu skutečných životních příběhů. Lze v nich najít poučení a možné řešení, jak si se strachem v životě poradit. Každá ze třiceti kapitol vás něčím obohatí. Jsou rozděleny do čtyř částí a na fenomén strachu se dívají z různých úhlů pohledu. První přibližuje jeho anatomii a v dalších autoři inspirativní formou vysvětlují, co skutečně ubližuje a co naopak pomáhá - včetně závěrečné části, která se symbolicky jmenuje Bonus.
Záznam vložen:21. 04. 2021
Poslední aktualizace:16. 05. 2021