Z provozních důvodů musí být objednávky zaplaceny do 18.12.2019.
Děkujeme za pochopení

Jak se žilo ve starověkém Římě

Název:Jak se žilo ve starověkém Římě
Autor:Hrbková
Nakladatel:Computer Media
Rok vydání:2014
Vazba:vázaná
ISBN:978-80-7402-166-4
Anotace:Období starověku je spojeno se vznikem a rozvojem prvních vyspělých civilizací. Tato kniha vám představí jednu z nich. Pod pojmem „římská kultura“ se mnoha lidem vybaví císaři, bitvy a intriky, gladiátorské zápasy, v souvislosti se vznikem Říma si možná vzpomenou na Romula a Rema odkojené vlčicí, pro jiné je možná známý pojem „římské lázně“ nebo „akvadukt“. Jací byli lidé, kteří zanechali své stopy až do dnešní doby? Máme s nimi něco společného? Tato kniha vás provede životem lidí, kteří se usadili v oblasti dnešního Říma v 9. století před naším letopočtem, a odpoví vám na mnoho otázek. Kdo byli tajemní Etruskové? Jak vznikl Řím? Jak Římané v dávné době bydleli, jak se oblékali, co a jak jedli? Jak trávili volný čas? Dozvíte se nejen to, ale i mnoho dalších informací o císařích, vojsku a územních expanzích římské říše, o tom, čemu Římané věřili, v čem vynikali a jakou roli hráli v jejich společnosti otroci. Zajímavé informace přinášejí kapitoly o umění i o tom, jak Římané obohatili i náš život.
Záznam vložen:28. 03. 2018
Poslední aktualizace:14. 12. 2019