Momentálně nepřijímáme objednávky - e-shop funguje v omezeném režimu do 16. ledna 2022.

Úvodní stránka e-shopu   |   Publikace vydané na OU   |   Ostatní vydavatelé   |   Univerzitní předměty

Architektura a umění | Atlasy a průvodce | Audioknihy, CD | Beletrie, cestopisy, biografie | Cizí jazyky a cizojazyčná literatura | Časopisy a sborníky | Český jazyk a literatura | Dětská literatura | Dětská populárně-naučná literatura | Ekonomie, management, právo | Fauna, flóra, ekologie | Filozofie, náboženství, politologie | Historie a fakta | Hry a volný čas | Hudební a dramatická výchova | Jazykověda a literární věda | Lékařská literatura a ošetřovatelství | PC literatura, média a komunikace | Pedagogika | Populárně-naučná literatura | Předškolní pedagogika | Přírodní vědy | Psychologie | Regionální literatura | Rozvoj osobnosti, rodina, výchova a vztahy | Sociologie a sociální práce | Speciální pedagogika | Sport, zdraví a výživa | Tvořivost, hobby, řemesla | Věda a technická literatura |

Jak si dělaz chytré poznámky

Název:Jak si dělaz chytré poznámky
Autor:Ahrens Sönke
Nakladatel:Jan Melvil Publishing
Rok vydání:2021
Vydání:1.
ISBN:978-80-7555-146-7
Anotace:Prázdný list papíru či textový dokument. Blikající kurzor. Blížící se deadline. Panika!
Každý student, vědec, lektor – zkrátka kdokoliv, kdo píše nebo přednáší – už tuto hrůzu zažil. Proces psaní však nezačíná prázdnou stránkou, nýbrž správnou přípravou. Dobrá zpráva je, že metoda chytrých poznámek vám nejen zrychlí a zpříjemní přípravu i psaní, ale také vám pomůže s učením a kreativitou.

Vítejte ve světě zettelkasten! Za tuto dnes již legendární metodu, kolem které vznikla nadšená globální komunita, vděčíme sociologovi Niklasi Luhmannovi. Vytvořil jednoduchý, přitom komplexní a propojený způsob, s jehož pomocí lze uchovávat poznámky získané z četby, stejně jako z přednášek, kurzů, podcastů či webinářů. S technikou zettlekasten si totiž nevytváříte pouhé úložiště myšlenek a znalostí, ale především získáváte prostor, v němž přemýšlíte. Její osvojení vám navíc pomůže poznámky kombinovat, dávat do souvislostí a nahlížet způsobem, který by vás jinak nenapadl. A to vše s mnohem menším úsilím, než jste si kdy dokázali představit.

V knize se mimo jiné dozvíte:

Proč si vždy číst s tužkou v ruce.
Čím přesně se liší úspěšné strategie psaní od těch neúspěšných.
Že nemusíte vytvářet složitý systém ani přeorganizovávat vše, co už máte.
Co jsou letmé, biblio a permanentní poznámky, jak je třídit a ukládat.
Že pro založení zettelkasten můžete volit z široké nabídky možností – od kartiček po aplikace.
Záznam vložen:08. 11. 2021
Poslední aktualizace:04. 01. 2022
Fotografie: Jak si dělaz chytré poznámky

Není skladem.