Architektura a umění | Atlasy a průvodce | Audioknihy, CD | Beletrie, cestopisy, biografie | Cizí jazyky a cizojazyčná literatura | Časopisy a sborníky | Český jazyk a literatura | Dětská literatura | Dětská populárně-naučná literatura | Ekonomie, management, právo | Filozofie, náboženství, politologie | Historie a fakta | Hry a volný čas | Hudební a dramatická výchova | Jazykověda a literární věda | Lékařská literatura a ošetřovatelství | Matematika a přírodní vědy | PC literatura, média a komunikace | Pedagogika | Populárně-naučná literatura | Předškolní pedagogika | Psychologie | Regionální literatura | Rozvoj osobnosti, rodina, výchova a vztahy | Sociologie a sociální práce | Speciální pedagogika | Sport, zdraví a výživa | Tvořivost, hobby, řemesla | Věda a technická literatura |

Jak vládnout světu

Název:Jak vládnout světu
Podtitul:22 tajných nástrojů globální moci
Autor:Baňos Pedro
Nakladatel:Bodyart Press
Rok vydání:2021
ISBN:978-80-87525-71-5
Anotace:Existuje něco podřízenějšího než globální politika?

Kamkoli se obrátíte - Evropa, Rusko, Čína, Korea, Sýrie, Střední východ - žijeme v době globálních geopolitických mocenských her. Jedním ze zasvěcených do tohoto uzavřeného světa, Pedro Banos odhaluje, že jakkoli to může moc uhlazená pomocí PR politické diplomacie, svět geopolitiky je světem války a konfliktu strategickými prostředky, kde země od nepaměti hledají vládu a moc nad svými soupeři od úsvitu času.

Banos představuje tuto hru s vysokými sázkami jako sérii 22 univerzálních pravidel, jak jednat a uplatňovat vliv v mezinárodní sféře. Každý princip je kontextualizován v klasické i moderní historii, od Bismarcka po Kissingera, ale také souvisí se současným světem Trumpa, Putina a Si Ťin-pchinga. S tituly jako "Kicking Away the Ladder", "The Tower of Champagne Glasses", "The Madman" a "The Mule and the Saddlebags" je tato kniha praktický soubor pravidel pro zapojení, který si může užít každý . Banos představuje soubor napsaný filozoficko aforistickou nadčasovostí von Bulowa, Sun Tzua nebo Machiavelliho.
Záznam vložen:21. 04. 2021
Poslední aktualizace:16. 05. 2021