Jóga, hry a pohádky

Nakladatel:Portál
Rok vydání:2016
ISBN:978-80-262-1161-7
Anotace:Soustředění, pozitivní vztahy, obratnost a držení těla
Jógové pozice působí na správné držení těla a udržují rovnováhu důležitých životních funkcí. Kniha obsahuje 21 lekcí po 45 minutách. V každé najdeme pohádku, téma k zamyšlení, výtvarnou činnost k danému tématu a pohybovou hru. Příběhy, k nimž náměty dodávaly samy děti, učí rozeznávat skutečné životní hodnoty a jsou nenásilnou motivací k jógovému cvičení. Děti se k pohádce připojují jednotlivými ásanami (např. Králíček, Měsíc, Okénko), popsanými v úvodu. Cvičení jógy jim umožní vyjádřit spontánní radost z pohybu, dodá jim dobrou náladu a naučí je, jak se zklidnit, nebo naopak získat energii. Po cvičení společně přemýšlejí o tom, jaké poučení si z příběhu mohou odnést, a vyrobí si něco, co jim bude pohádku připomínat. Nakonec si zahrají tematickou hru. Kniha bude inspirací pro učitele MŠ a ZŠ, pro vychovatele, vedoucí a cvičitele jógy, kteří pracují s dětmi ve věku od 4 do 9 let. Mohou ji využít také rodiče, kteří si s dětmi chtějí zacvičit, pohrát nebo popovídat.
Záznam vložen:09. 01. 2012
Poslední aktualizace:17. 02. 2019