Z provozních důvodů musí být objednávky zaplaceny do 18.12.2019.
Děkujeme za pochopení

Jóga v terapii

Název:Jóga v terapii
Autor:Emerson
Rok vydání:2019
ISBN:978-80-7500-448-2
Anotace:Při léčbě klienta, který trpí interpersonálním traumatem jako je chronické zneužívání v dětství nebo domácí násilí, nemá verbální terapie vždy ten nejlepší efekt. Pro tyto klienty jsou trauma a jeho důsledky natolik zabudované do osobnosti a tak komplexní, že omezení klientových zkušeností na sadu symptomů, případně navrhování změn v kognitivním rámci nebo v rámci behaviorálních vzorců ignoruje důležitého a klíčového hráče: tělo.
Odborníci v oblasti duševního a mentálního zdraví většinou souhlasí, že v případech komplexního traumatu se v těle nachází a manifestuje mnoho utrpení – sebenenávist, stud a strach. Například žena, která zažívala v dětství sexuální zneužívání, může mít navzdory úspěšné pracovní kariéře období, kdy nedokáže vnímat končetiny a cítí celkové odpojení od své fyzické podstaty. Přeorientování klientky na tělo a vytváření „tělesného pocitu“ může být klíčem k odemknutí její bolesti a nasměrováním k léčení.
Tato kniha představuje úspěšnou intervenci nazvanou Trauma-sensitivní jóga (TSJ), což je program pro traumatizované klienty založený na vědeckých důkazech, který jim pomáhá v bezpečném a vědomém propojení s vlastním tělem.
Klinický psycholog nemusí mít znalosti a povědomí o józe, aby porozuměl a používal tyto jednoduché techniky, které jsou zde prezentovány uceleně a ve stručném a čtivém formátu. Trauma-sensitivní jóga pomáhá klientům dosáhnout hlubšího a trvalejšího uzdravení.
Kniha obsahuje více než 30 fotografií s různými jógovými formami a v poslední kapitole je uvedeno portfolio jógové praxe krok za krokem, které lze používat při práci s klienty.
Záznam vložen:22. 05. 2019
Poslední aktualizace:14. 12. 2019