Kapitoly o finanční gramotnosti

Nakladatel:Triton
Rok vydání:2012
ISBN:978-80-7387-622-7
Anotace:Publikace Kapitoly o finanční gramotnosti vznikla jako výstup interního grantu řešeného na Pedagogické fakultě Univerzity J. E. Purkyně (kde autor působí), kdy byly zkoumány důvody a příčiny psychických poruch lidí, kteří se dostali do péče psychologa, popř. osobního poradce.
Závěry dotazníkového šetření vyústily ve formulaci přehledu ekonomických termínů a témat, které respondenti nedokázali přesně obsahově vysvětlit a tuto neznalost označili za důvod svých finančních problémů, které je následně přivedly do péče psychologické poradny.
Témata probíraná v jednotlivých kapitolách knihy proto podrobně a zároveň jednoduše vysvětlují např. jak si vybrat banku, co je to leasing, jaké údaje nalezneme ve výpise z bankovního konta, jak si propočteme, zda naše příjmy postačí na splácení hypotečního úvěru apod.
Výkladový text je doprovázen jednoduchými příklady. Závěr knihy je doplněn slovníčkem pojmů, na které čtenář v textu postupně narazí.
Záznam vložen:23. 08. 2013
Poslední aktualizace:18. 09. 2020