Z provozních důvodů musí být objednávky zaplaceny do 18.12.2019.
Děkujeme za pochopení

Kuchařka při onemocnění dnou

Název:Kuchařka při onemocnění dnou
Autor:Milatová
Nakladatel:Vyšehrad
Rok vydání:2013
ISBN:978-80-7429-399-3
Anotace:Tato kuchařka je určená pacientům, kterým byla diagnostikována dna a vysoká hladina kyseliny močové. Dna neboli podagra či lidově pakostnice je onemocnění projevující se metabolickou poruchou purinů. Projevuje se zvýšenou hladinou kyseliny močové v krvi a ukládáním krystalek její soli do kloubů, ledvin a šlach, nebo jejich okolí. Uložené krystalky vyvolávají bolestivé zarudnutí a až akutní záchvat. Nejzávažnějším projevem této choroby je ukládání kyseliny močové do ledvin, kde může tvořit písek, kameny, vyvolat záněty a v nejtěžších případech přivodit selhání ledvin. Kuchařka je návodem na stravování v akutním stadiu nemoci, ale i pomocníkem ve výběru potravin ve stadiu chronického onemocnění k předcházení problémů spojených s akutními stavy.
Záznam vložen:20. 07. 2018
Poslední aktualizace:21. 11. 2019