Kvalita, strategie a efektivita v řízení mateřské školy

Název:Kvalita, strategie a efektivita v řízení mateřské školy
Autor:Bečvářová
Nakladatel:Portál
Rok vydání:2010
ISBN:978-80-7367-221-8
Anotace:Hlavním cílem knihy, která navazuje na publikaci Současná mateřská škola a její řízení (Portál, 2003) je přispět k lepší orientaci v probíhající transformaci školství a vzdělávacích programů, a to při tak specifické činnosti, jakou je řízení mateřské školy. Proto autorka čtenáře seznamuje se současnými trendy státní vzdělávací politiky v kurikulární oblasti preprimárního vzdělávání a změnami v řízení předškolních institucí. Hlavní část knihy se věnuje praktickým řešením problémů současného školského managementu. Podrobněji jsou popsány základní fáze řízení, tedy plánování, organizování, vedení, motivace, kontrola, hodnocení a evaluace. Závěr je pohledem na kvalitu mateřské školy z hlediska jejího řízení. Kniha je psána pro učitelky mateřských škol a studentky a studenty pedagogiky.
Záznam vložen:09. 01. 2012
Poslední aktualizace:17. 02. 2019
Fotografie: Kvalita, strategie a efektivita v řízení mateřské školy