OU > O univerzitě > Struktura univerzity > Zázemí univerzity > Univerzitní knihkupectví > E-shop Univerzitního knihkupectví

Atlasy a průvodce | Cizí jazyky a cizojazyčná literatura | Časopisy a sborníky | Český jazyk a literatura | Dětská literatura | Ekonomie, management, právo a počítačová literatura | Filozofie, náboženství, politologie | Historie | Hry a volný čas | Hudební a dramatická výchova | Jazykověda a literární věda | Lékařská literatura a ošetřovatelství | Matematika a přírodní vědy | Ostatní | Pedagogika | Předškolní pedagogika | Psychologie | Sociologie a sociální práce | Speciální pedagogika | Sport, zdraví a výživa | Umění, architektura, tvořivost |

Květiny pro každou zahradu

Název:Květiny pro každou zahradu
Autor:Hanzelka
Nakladatel:Grada
Rok vydání:2018
Vazba:vázaná
ISBN:978-80-247-5184-9
Anotace:Lze si vůbec představit zahradu bez květin? Asi jen stěží, vždyť přinášejí do prostoru kolem nás pestrost, proměnlivost a především barevnost. A přece jen se kvetoucí květinové záhony objevují v zahradách méně, než by se čekalo. Souvisí to asi se zažitou představou o pracnosti a neustálé péči o květinové výsadby. Cílem této knihy proto není jen představit vám zajímavé druhy či odrůdy a usnadnit výběr pro konkrétní stanoviště, ale také vás inspirovat, jaké trvalky zvolit v nejrůznějších zahradních úpravách, aby vás pohled na ně těšil od jara do pozdního podzimu. Zjistíte, že při správném výběru rostlin nestrávíte prací na zahradě tolik času, kolik jste předpokládali. Autor se zaměřuje na popis těch druhů, které jsou vhodné do klasických trvalkových záhonů, do přírodně pojatých zahrad, k okraji jezírek, nebo naopak do výsadeb bez nutnosti závlahy. Nezapomíná ani na estetické zásady při výsadbě a současné trendy při zahradních úpravách.
Záznam vložen:13. 03. 2018
Poslední aktualizace:17. 06. 2018