Atlasy a průvodce | Audioknihy, CD | Beletrie | Cizí jazyky a cizojazyčná literatura | Český jazyk a literatura | Dětská literatura | Ekonomie, management, právo a počítačová literatura | Filozofie, náboženství, politologie | Historie | Hry a volný čas | Hudební a dramatická výchova | Jazykověda a literární věda | Lékařská literatura a ošetřovatelství | Matematika a přírodní vědy | Ostatní | Pedagogika | Populárně-naučná literatura | Předškolní pedagogika | Psychologie | Sociologie a sociální práce | Speciální pedagogika | Sport, zdraví a výživa | Umění, architektura, tvořivost | Věda a technická literatura |

Láska a matematika

Název:Láska a matematika
Autor:Frenkel
Rok vydání:2020
Vazba:vázaná
ISBN:978-80-7363-905-1
Anotace:Kniha Láska a matematika je óda na moderní matematický výzkum. Autor čtenáře provází jeho zákulisím a ukazuje, jakým způsobem se matematická realita vynořuje před očima matematiků. Díky trefným analogiím a mnoha ilustracím se čtenář dozvídá o abstraktních matematických konceptech, konkrétně o Langlandsovu programu - jedné z nejzásadnějších myšlenek, které v matematice za posledních padesát let vznikly. S popisem elegantních a fascinujících konceptů, odrážejících lidské myšlení, se v knize proplétá příběh mladého chlapce, jenž má sen stát se matematikem. Autorova intimní zpověď zachycuje jeho cestu z bizarní atmosféry, která v Sovětském svazu panovala v době, kdy zde převládal antisemitismus, až po jeho pobyt na Harvardově univerzitě, kde navázal spolupráci se světovými špičkami matematického světa a ponořil se do výzkumu v Langlandsovu programu.
Záznam vložen:02. 06. 2020
Poslední aktualizace:14. 07. 2020