Atlasy a průvodce | Cizí jazyky a cizojazyčná literatura | Časopisy a sborníky | Český jazyk a literatura | Dětská literatura | Ekonomie, management, právo a počítačová literatura | Filozofie, náboženství, politologie | Historie | Hry a volný čas | Hudební a dramatická výchova | Jazykověda a literární věda | Lékařská literatura a ošetřovatelství | Matematika a přírodní vědy | Ostatní | Pedagogika | Předškolní pedagogika | Psychologie | Sociologie a sociální práce | Speciální pedagogika | Sport, zdraví a výživa | Umění, architektura, tvořivost |

Lesk a bída obecních samospráv II/2. Moravy a Slezska 1850- 1914

Název:Lesk a bída obecních samospráv II/2. Moravy a Slezska 1850- 1914
Autor:Kladiwa, Pokludová, Kafková
Nakladatel:Filozofická fakulta OU
Rok vydání:2009
Číslo spisu:204
Vazba:vázaná
Původní cena:311,- Kč
ISBN:978-80-7368-738-0
Anotace:Kniha uzavírá edici věnovanou činnosti obecních samospráv ve druhé polovině 19. a na počátku 20. století. Zabývá se nejprve širokým komplexem otázek spjatých s budováním a financováním moderní komunální infrastruktury a posléze se věnuje otázkám, jež s tímto tématem souvisejí, jako např. vytváření profesionalizovaných komunálních úřadů. Zkoumaná problematika je stejně jako v předchozím svazku podrobně demonstrována na souboru osmi municipalit, ve kterém jsou z hlediska typologie městských sídel zastoupena města s odlišnými funkcemi.

Abstrakt:

The book brings to an end the edition on self-governance in the second half of the 19th and at the onset of the 20th century. First, it deals with a wide range of issues associated with the building and financing of modern communal infrastructure and then goes on to address the problems associated with the very topic such as creating professionalised communal offices. Similarly to what the case was for the previous volume, the issues under consideration are demonstrated using a set of eight municipalities representing, in terms of types of urban settlements, towns of varying functions.
Typ:spis
Záznam vložen:15. 01. 2010