Architektura a umění | Atlasy a průvodce | Audioknihy, CD | Beletrie, cestopisy, biografie | Cizí jazyky a cizojazyčná literatura | Časopisy a sborníky | Český jazyk a literatura | Dětská literatura | Dětská populárně-naučná literatura | Ekonomie, management, právo | Filozofie, náboženství, politologie | Historie a fakta | Hry a volný čas | Hudební a dramatická výchova | Jazykověda a literární věda | Lékařská literatura a ošetřovatelství | Matematika a přírodní vědy | Ostatní | Pedagogika | Populárně-naučná literatura | Předškolní pedagogika | Psychologie | Rozvoj osobnosti, rodina, výchova a vztahy | Sociologie a sociální práce | Speciální pedagogika | Sport, zdraví a výživa | Věda a technická literatura |

Lexikon českých historiků 2010

Název:Lexikon českých historiků 2010
Autor:Kolektiv
Nakladatel:Filozofická fakulta OU
Rok vydání:2013
Vydání:2.upravené
ISBN:978-80-7464-036-0
Anotace:Publikace reviduje, opravuje a doplňuje údaje uvedené v Lexikonu z roku 1999. Lexikon současných českých historiků 2010 obsahuje více než 900 abecedně uspořádaných hesel bio/bibliografického charakteru a zpřístupňuje obtížně dostupné informace o pracovnících z oboru historie a příbuzných věd. Jednotlivé záznam obsahují aktualizace personálií a přehled odborné publikační činnosti dané osoby za období 2000–2010. Součástí publikace je úvodní slovo redaktorů a rejstřík tematických okruhů.

Abstract:
On the occasion of the 10th Congress of Czech Historians (Ostrava, 14-16 September 2011) The Association of Historians of the Czech Republic proposed the compilation of a new Lexicon of Czech Historians to update the current edition of this work, dating from 1999. Its primary aim is to function as a handbook gathering together otherwise inaccessible information on those experts who specialize in history and related disciplines. The data listed in the Lexicon is not exhaustive.
This handbook adjusts and supplements informatik printing in Lexicon 1999. Lexicon of Czech Historians 2010 contains more than 900 alphabetical ordered bio/bibliographical head-words. Its primary aim is to function as a handbook gathering together otherwise inaccessible information on those experts who specialize in history and related disciplines. Each head word includes actualized personal information and bibliografy for years 2000–2010. The handbook has also preface and thematic index.
Záznam vložen:13. 05. 2013
Poslední aktualizace:28. 11. 2020