Lingvistická a hudební složka při výuce jazyků

Název:Lingvistická a hudební složka při výuce jazyků
Autor:Metelková Svobodová Radana, Svoboda
Nakladatel:Pedagogická fakulta OU
Rok vydání:2011
Vazba:brožovaná + CD
Původní cena:210,- Kč
ISBN:978-80-7464-002-5
Anotace:Publikace je připravena z pozůstalosti prof. Aleše Svobody a jejím vydáním budou uctěny jeho nedožité 70. narozeniny. Knihu uvede pasáž věnována aktuálním didaktickým trendům ve výuce jazyků obecně, která si klade za cíl poukázat na nutnost širšího náhledu na roli didaktiky ve vzdělávání, a to nejen na základních a středních školách. Další část práce zahrnuje metodicky i lingvisticky propracované návody vycházející z písní a říkadel, které svou komplexností dokazují, že didaktika je nepostradatelnou disciplínou, bez níž nelze poskytnout kvalitní jazykové vzdělání. Na příkladech anglických písní a říkadel jsou vybudována poučení vztahující se zejména k výuce anglického jazyka, ale lze je využít také jako základ pro veškerou jazykovou přípravu a budování jazykových kompetencí žáků. Veškerá zařazená říkadla, písně i příklady jsou opatřené zvukovým záznamem na přiloženém CD.
Záznam vložen:11. 06. 2012
Poslední aktualizace:18. 09. 2020
Fotografie: Lingvistická a hudební složka při výuce jazyků