Logopedická prevence v mateřské škole

Název:Logopedická prevence v mateřské škole
Autor:Lipnická
Nakladatel:Portál
Rok vydání:2013
ISBN:978-80-262-0381-0
EAN:9788026203810
Anotace:Logopedická prevence v mateřské škole je důležitou součástí pedagogické činnosti. Učitelky v mateřské škole významně přispívají k rozvoji přiměřené jazykové vybavenosti dětí. Často spolupracují s logopedy, ale vzhledem k odlišné odborné vybavenosti i jinému charakteru působení by neměly kopírovat jejich práci. Tato kniha informuje o možnostech pedagogického přístupu a klíčových kompetencích učitelů v logopedické prevenci v mateřské škole. Je prakticky orientovaná, informuje o způsobech, jimiž mohou učitelky předcházet poruchám řeči u dětí a rozvíjet řeč v podmínkách mateřských škol. Kniha nabízí návrhy edukačních aktivit, jejichž tématem jsou profese. Program je specifický v tom, že edukační aktivity jsou vytvořeny s ohledem na aktivní učení se dětí ve srozumitelných situacích vycházejících z praktického života.
Kniha je určená logopedickým asistentkám a učitelkám mateřských škol.
Typ:pracovní sešit
Záznam vložen:23. 04. 2013
Poslední aktualizace:18. 02. 2019
Fotografie: Logopedická prevence v mateřské škole