Logopedie s Povídálkem - R

Nakladatel:Edika
Rok vydání:2017
ISBN:978-80-266-1153-0
Anotace:Publikace Logopedie s Povídálkem – R směřuje do rukou rodičů, učitelů mateřských škol, speciálních pedagogů a logopedů. Je určena především dětem předškolního věku a mladšího školního věku. Zábavnou formou vede děti k reedukaci obtížné hlásky R tak, aby se nácvik stal hrou a děti nenudil. Spolu se správnou výslovností rozvíjí kniha i zrakovou paměť, sluchově verbální paměť, fonematický sluch, slovní zásobu a jazykový cit. Cvičení jsou vedena od přípravy jazyka, přes zvukomalebná slova, vlastní procvičovaná slova, věty, básničky, až po samostatné vyprávění u tematických obrázků. Slova jsou v sešitu řazena dle výskytu hlásky R ve slově – dospělí mohou zvolit dětem k procvičování sadu slov dle jejich potřeby. Publikaci doplňují půvabné obrázky známé ilustrátorky Edity Plickové. Publikaci Logopedie s Povídálkem – R doplňuje samostatný sešit Logopedické hry s Povídálkem – R, který vychází současně. Jedná se o soubory kartiček, sloužící k zábavnému procvičování výslovnosti formou různých her a logopedických hrátek. O autorce: Mgr. Hana Fialová se věnuje celý svůj profesní život převážně dětem předškolního věku. Již sedmnáct let pracuje v logopedické třídě mateřské školy. Přednosti této třídy vidí především v každodenní logopedické péči s možností využití individuálního i skupinového přístupu. Jako cenné vnímá spojení logopedické intervence s podporou dalších důležitých funkcí, které s rozvojem řeči souvisí, a zároveň její sepětí s každodenním životem. Při tvorbě publikace Logopedie s Povídálkem – R čerpala ze své každodenní praxe. Pracovala s mnoha dětmi, pro něž postupně vznikala obsáhlá sbírka cvičení, pracovních listů a her. V ruce máte knihu, která je výběrem toho nejlepšího z jejích pracovních zkušeností. Věříme, že v ní i vy a vaše děti najdete to, co pro nácvik správné výslovnosti a podporu řeči potřebujete.
Typ:pracovní sešit
Záznam vložen:31. 08. 2017