Architektura a umění | Atlasy a průvodce | Audioknihy, CD | Beletrie, cestopisy, biografie | Cizí jazyky a cizojazyčná literatura | Časopisy a sborníky | Český jazyk a literatura | Dětská literatura | Dětská populárně-naučná literatura | Ekonomie, management, právo | Filozofie, náboženství, politologie | Historie a fakta | Hry a volný čas | Hudební a dramatická výchova | Jazykověda a literární věda | Lékařská literatura a ošetřovatelství | Matematika a přírodní vědy | Ostatní | Pedagogika | Populárně-naučná literatura | Předškolní pedagogika | Psychologie | Rozvoj osobnosti, rodina, výchova a vztahy | Sociologie a sociální práce | Speciální pedagogika | Sport, zdraví a výživa | Věda a technická literatura |

Lumír Dokoupil. Z díla historického demografa

Název:Lumír Dokoupil. Z díla historického demografa
Autor:Kolektiv
Nakladatel:Filozofická fakulta OU
Rok vydání:2015
Vazba:vázaná
ISBN:978-82-7464-760-4
Anotace:Předkládaná publikace přináší starší studie renomovaného českého historika Lumíra Dokoupila a mapuje jeho vědecké působení v oblasti historické demografie. Vedle starších, v současnosti obtížně dostupných studií, obsahuje i texty, které doposud nebyly publikovány. Hlavním tématem otištěných příspěvků je analýza proměn historickodemografických kategorií v ostravské průmyslové oblasti v době 19. a 20. století. Publikace je doplněna biogramem a výběrovou bibliografií Dokoupilových prací od 60. let 20. století do současnosti.

Abstract:
The book offers older studies by a renowned Czech historian Lumír Dokoupil. It maps his contribution to the field of historical demography. These older studies are not easily accessible at present. Some of them have not been published at all. The main theme of these papers is the analysis of historical demografic cathegories and their change. These papers are focused on the Ostrava industrial area at the turn of the 19th and 20the century. The book also contains Lumír Dokoupil´s biogram and his bibliography from the 1960s to the present.
Záznam vložen:25. 09. 2015
Poslední aktualizace:28. 11. 2020