Úvodní stránka e-shopu   |   Publikace vydané na OU   |   Ostatní vydavatelé   |   Univerzitní předměty

Architektura a umění | Atlasy a průvodce | Audioknihy, CD | Beletrie, cestopisy, biografie | Cizí jazyky a cizojazyčná literatura | Časopisy a sborníky | Český jazyk a literatura | Dětská literatura | Dětská populárně-naučná literatura | Ekonomie, management, právo | Fauna, flóra, ekologie | Filozofie, náboženství, politologie | Historie a fakta | Hry a volný čas | Hudební a dramatická výchova | Jazykověda a literární věda | Lékařská literatura a ošetřovatelství | PC literatura, média a komunikace | Pedagogika | Populárně-naučná literatura | Předškolní pedagogika | Přírodní vědy | Psychologie | Regionální literatura | Rozvoj osobnosti, rodina, výchova a vztahy | Sociologie a sociální práce | Speciální pedagogika | Sport, zdraví a výživa | Tvořivost, hobby, řemesla | Věda a technická literatura |

Manual básico de literatura latinoamericana

Název:Manual básico de literatura latinoamericana
Autor:Drozdowicz Maksymilian
Nakladatel:Filozofická fakulta OU
Rok vydání:2014
Vydání:1.dotisk
ISBN:978-80-7368-947-6
Anotace:Učebnice Manual básico de literatura latinoamericana [Úvod do dějin latinskoamerické literatury, Základní příručka / Manuál latinskoamerické literatury] navazuje na Antologii (Antología de textos latinoamericanos). V úvodu vysvětluje vlastní koncepci latinskoamerické literatury a v následujích 21 kapitolách představuje literární historii tohoto kontinentu. Stručně nastiňuje vývoj literatury v rámci všech jejích žánrů, počínaje svědectvími předkolumbovského období a konče nejvýznamnějšími díly 20. století. Tato kniha, jež je velmi užitečná pro výuku, obsahuje základní informace encyklopedického charakteru doplněné o bohatý materiál.

Manual básico de literatura latinoamericana se presenta como complemento a la Antología de textos latinoamericanos. Da a conocer en 21 capítulos toda la historia de literatura latinamoamericana. En la parte introductoria aclara el concepto mismo de la literatura de este continente. Brevemente muestra la evolución de esta literatura en todos los géneros, a partir de los testimonios precolombinos hasta lo más renombrado del siglo XX. El libro posee un carácter enciclopédico, breve, ordenando un material abundante y muy útil para la enseñanza.
Typ:skripta
Záznam vložen:27. 11. 2014
Poslední aktualizace:08. 12. 2021
Fotografie: Manual básico de literatura latinoamericana