Max Ring - spisovatel a lékař ze Sudic

Nakladatel:Filozofická fakulta OU
Rok vydání:2018
ISBN:978-80-7599-039-6
Anotace:Sborník příspěvků je jedním z výstupů Studentské grantové soutěže s titulem „Po stopách německy píšících autorů z Hlučínska – Max Ring“ studentů katedry germanistiky, Filozofické Fakulty Ostravské univerzity. Hlavním cílem projektu bylo vědecké ověření literární tvorby spisovatele Maxe Ringa. Jednotlivé příspěvky se zaměřují na literární analýzy zvolených děl. Představen je román psaný formou dopisů Der Kleinstädter in Berlin, který zpravuje o životě v Berlíně ve 2. polovině 19. století. Revoluční události v Berlíně a ve Vratislavi jsou přiblíženy na základě interpretace románu Berlin und Breslau: 1847 – 1849. Rešerší novin Vossische Zeitung bylo zjištěno, že Ring psal pro toto periodikum divadelní kritiky. Jejich analýzou byly získány informace o repertoáru jednotlivých scén Berlína ve 2. polovině 19. století.
Typ:sborník
Záznam vložen:20. 12. 2018