Architektura a umění | Atlasy a průvodce | Audioknihy, CD | Beletrie, cestopisy, biografie | Cizí jazyky a cizojazyčná literatura | Časopisy a sborníky | Český jazyk a literatura | Dětská literatura | Dětská populárně-naučná literatura | Ekonomie, management, právo | Filozofie, náboženství, politologie | Historie a fakta | Hry a volný čas | Hudební a dramatická výchova | Jazykověda a literární věda | Lékařská literatura a ošetřovatelství | Matematika a přírodní vědy | Ostatní | Pedagogika | Populárně-naučná literatura | Předškolní pedagogika | Psychologie | Rozvoj osobnosti, rodina, výchova a vztahy | Sociologie a sociální práce | Speciální pedagogika | Sport, zdraví a výživa | Věda a technická literatura |

Milan Myška. Z díla hospodářského historika

Název:Milan Myška. Z díla hospodářského historika
Autor:Zářický Aleš
Nakladatel:Filozofická fakulta OU
Rok vydání:2010
Číslo spisu:215
Vazba:vázaná
Původní cena:415,- Kč
ISBN:978-80-7368-735-9
Anotace:Milan Myška patří mezi současné nejuznávanější české historiky se zaměřením na hospodářské a sociální dějiny. K jeho významnému jubileu připravil kolektiv autorů pod vedením Aleše Zářického publikaci, která vzdává hold dílu a osobnosti prof. Myšky. Zahrnuje jeho vzpomínky sestavené Zdeňkem Jindrou, rozhovor Pavla Šopáka s Milanem Myškou či přehled základních životopisných údajů této osobnosti. Hlavní část knihy byla věnována starším pracím a studiím prof. Myšky, které byly znovu vydány a zpřístupněny širšímu čtenářstvu. Řada studií byla přeložena z původního německého nebo anglického jazyka do češtiny. Nově editovaná díla byla rozdělena do tří tématických celků: metodologie, hospodářské a scoiální dějiny a regionální historie. Na závěr byla připojena bibliografie Milana Myšky za léta 1953-2009, sestavená Janou Indrovou.
Typ:spis
Záznam vložen:28. 04. 2011