Úvodní stránka e-shopu   |   Publikace vydané na OU   |   Ostatní vydavatelé   |   Univerzitní předměty

Architektura a umění | Atlasy a průvodce | Audioknihy, CD | Beletrie, cestopisy, biografie | Cizí jazyky a cizojazyčná literatura | Časopisy a sborníky | Český jazyk a literatura | Dětská literatura | Dětská populárně-naučná literatura | Ekonomie, management, právo | Fauna, flóra, ekologie | Filozofie, náboženství, politologie | Historie a fakta | Hry a volný čas | Hudební a dramatická výchova | Jazykověda a literární věda | Lékařská literatura a ošetřovatelství | PC literatura, média a komunikace | Pedagogika | Populárně-naučná literatura | Předškolní pedagogika | Přírodní vědy | Psychologie | Regionální literatura | Rozvoj osobnosti, rodina, výchova a vztahy | Sociologie a sociální práce | Speciální pedagogika | Sport, zdraví a výživa | Tvořivost, hobby, řemesla | Věda a technická literatura |

Mluva uživatelů a výrobců drog

Název:Mluva uživatelů a výrobců drog
Autor:Radková Lucie, Rausová Jana
Nakladatel:Filozofická fakulta OU
Rok vydání:2017
ISBN:978-80-7464-707-9
Anotace:Práce sleduje dva základní cíle. Jednak nabízí čtenářům originální, autentický, aktuální a v rámci možností ucelený, dosud nepublikovaný jazykový materiál z prostředí uživatelů, distributorů a výrobců drog, jednak se pokouší zjistit, zda příslušníci drogové subkultury usilují o zastření smyslu sdělovaného. Kromě toho přibližuje slovotvornou motivaci některých specifických výrazů, především těch, které souvisí se samotnou výrobou pervitinu, a naznačuje vývoj drogové situace v České republice.

Abstract:

The study addresses two key goals. Firstly, it aims to offer readers the largest possible collection of original, previously unpublished, authentic, contemporary linguistic material taken from the communication of users, distributors and producers of illegal drugs. Secondly, it aims to determine whether the members of the drug subculture attempt to conceal meanings in their communication by using specific vocabulary. The study also examines the word-formation processes that are active in certain specific expressions – especially those related to the production of methamphetamine – and traces the development of and situation with regard to illegal drug use in the Czech Republic.
Záznam vložen:06. 05. 2015
Poslední aktualizace:08. 12. 2021
Fotografie: Mluva uživatelů a výrobců drog