Náměty pro multikulturní výchovu

Rok vydání:2011
ISBN:978-80-7367-890-6
Anotace:Poznáváme jiné národy
Kniha poskytuje formou pestrých aktivit dětem základní informace o jiných státech, národech, lidech a o dětech stejného věku, kteří z různých důvodů žijí s námi. Autorky uvádějí náměty pro tyto země: Ukrajina, Rusko, Řecko, ně-které balkánské státy - např. Chorvatsko, Srbsko a Slovinsko, Vietnam, Čína, Indie a arabské země.
Při činnostech se děti seznamují s odlišnými skutečnostmi a prožívají je všemi smysly - sluchem, zrakem, hmatem i chutí, srovnávají různé kultury a jejich estetické i duchovní hodnoty. Kniha se zaměřuje také na rozvíjení spolupráce a komunikace při práci ve skupinách nebo s rodiči. Podněcuje zájem o nové a zajímavé informace a tím podporuje touhu po vzdělávání, které je jedním ze základních cest k budoucímu tolerantnějšímu světu.
Knihu využijí učitelé 1. stupně ZŠ a MŠ a vedoucí skupin dětí ve věku 5 -11 let.
Záznam vložen:09. 01. 2012
Poslední aktualizace:17. 02. 2019