Naturalizace filosofie v minulosti a současnosti

Název:Naturalizace filosofie v minulosti a současnosti
Autor:Kramoliš a kolektiv
Nakladatel:Filozofická fakulta OU
Rok vydání:2018
ISBN:978-80-7599-028-0
Anotace:Kolektivní monografie se skládá ze tří na sebe navazujících částí, které nabízejí pohled na naturalismus v různých filosofických obdobích i disciplínách. Cílem monografie je poukázat na pluralitu přístupů a neuzavírat problematiku do jednoho ideového a časového konceptu.
V první části se čtenář setká s naturalistickými tendencemi v rámci dějin filosofie. Jsou zde popsány naturalistické aspekty, které filosofie měla již v době antiky a poté se zde pokračuje k naturalistickým přístupům v řešení filosofických problémů v novověku. Druhá a zároveň i hlavní část představuje různé podoby naturalismu v soudobé filosofii. Třetí a zároveň i poslední část se věnuje limitům naturalistického přístupu ve filosofii. V této části je kritizováno přeceňování metody přírodních věd, zejména v humanitních vědách, a zároveň je zde ukázáno, jak a kde tyto metody selhávají.
Záznam vložen:10. 04. 2019
Poslední aktualizace:21. 04. 2019
Fotografie: Naturalizace filosofie v minulosti a současnosti