Nechte leváky drápat

Rok vydání:2015
ISBN:978-80-262-0992-8
EAN:9788026209928
Anotace:Metodika levorukého psaní, kreslení a malování
Kniha objasňuje podstatu grafomotoriky levorukého psaní, popisuje základní přístupy leváků k psaní a nově zdůvodňuje nejvýhodnější způsob psaní pro leváky. Učitelům, rodičům a samotným levákům poskytuje praktické rady o psacích a kreslicích prostředcích pro leváky a o jejich použití doma a v mateřské a základní škole. Autor nově přistupuje k hodnocení současné metodiky psaní leváků. Na základě rozboru konstrukce rukopisného písma ve vztahu tahu a tlaku při psaní vysvětluje, proč většina leváků píše jinak, než je doporučeno školní metodikou. Tuto metodu nazývá horní způsob psaní (drápání), podrobně ji popisuje, aby se s ní mohli seznámit levák i zájemci o psaní leváků. Součástí knihy jsou vyobrazení způsobů psaní leváků, ukázky rukopisů a fotografie.
Záznam vložen:09. 01. 2012
Poslední aktualizace:17. 02. 2019