Architektura a umění | Atlasy a průvodce | Audioknihy, CD | Beletrie, cestopisy, biografie | Cizí jazyky a cizojazyčná literatura | Časopisy a sborníky | Český jazyk a literatura | Dětská literatura | Dětská populárně-naučná literatura | Ekonomie, management, právo | Filozofie, náboženství, politologie | Historie a fakta | Hry a volný čas | Hudební a dramatická výchova | Jazykověda a literární věda | Lékařská literatura a ošetřovatelství | Matematika a přírodní vědy | Ostatní | Pedagogika | Populárně-naučná literatura | Předškolní pedagogika | Psychologie | Rozvoj osobnosti, rodina, výchova a vztahy | Sociologie a sociální práce | Speciální pedagogika | Sport, zdraví a výživa | Věda a technická literatura |

Neobyčejné okamžiky historie

Název:Neobyčejné okamžiky historie
Autor:Pacner
Nakladatel:Plus
Rok vydání:2017
Vazba:vázaná
ISBN:978-80-259-0618-7
Anotace:Překvapivé, někdy dokonce neuvěřitelné příběhy moderních dějin, kterým, ač je to s podivem, historici nevěnovali zatím pozornost, objevil publicista a popularizátor vědy Karel Pacner.

Hrdiny poutavé knihy jsou např. první dáma USA Jacqueline Kennedyová, která působila celé dvacetiletí coby nenápadná nakladatelská redaktorka a podnítila českého autora k vydání významného titulu, či Putinovi političtí vězni, jako např. oligarcha Michail Chodorkovskij, Stalinův nově objevený zbrojnoš a zároveň jeho oběť či spisovatel Gorkij, který tajně navštívil gulag.

Autorův záběr na poli historie 20. a nyní už i 21. století je velmi široký a výběr témat opravdu pestrý. Čtenáře čeká mj. příběh farmakoložky, která odolala nátlaku velké firmy a zachránila tisíce novorozeňat, tajemství Nobely závěti či nešťastné planety Pluto, stejně jako odhalení okolností možného atomového útoku v době pražského jara a léta 1968.
Záznam vložen:12. 04. 2017
Poslední aktualizace:28. 11. 2020