Neobyčejný rok předškoláka

Rok vydání:2012
ISBN:978-80-262-0184-7
EAN:9788026201847
Anotace:Hry pro předškolní děti s kalendáriem významných událostí
Knížku tvoří soubor her a aktivit inspirovaných dny, které připomínají významná výročí spjatá především s dětským světem. Můžeme tak s dětmi oslavit hrou den prvního úspěšného letu vrtulníkem, den ptactva, vody nebo zdravého spánku, den bez aut, den stromů, den výživy, den Země, připomínku prvního metra na světě nebo prvních lyží v Čechách. Toto dětské kalendárium dětem přirozeně prohloubí znalosti o světě, navrhované činnosti potom kladou důraz na podporu vztahu ke knihám, na rozvoj výtvarného a hudebního cítění, jemné motoriky, grafomotoriky, fonematického sluchu, na učení prožitkem. Připomínání výročí a dnů významných v českém i světovém kontextu dětem umožní objevit příběhy vzniku věcí a jevů, které jsou jim důvěrně známé a které mají rády (boty, panenky, hračky, loutky, dopravní prostředky…), zároveň jde o příležitost, jak dětem přirozeně přiblížit dosud vzdálenější témata. Kniha obsahuje i návrhy pracovních listů.
Záznam vložen:10. 10. 2012
Poslední aktualizace:18. 02. 2019