Atlasy a průvodce | Cizí jazyky a cizojazyčná literatura | Časopisy a sborníky | Český jazyk a literatura | Dětská literatura | Ekonomie, management, právo a počítačová literatura | Filozofie, náboženství, politologie | Historie | Hry a volný čas | Hudební a dramatická výchova | Jazykověda a literární věda | Lékařská literatura a ošetřovatelství | Matematika a přírodní vědy | Ostatní | Pedagogika | Předškolní pedagogika | Psychologie | Sociologie a sociální práce | Speciální pedagogika | Sport, zdraví a výživa | Umění, architektura, tvořivost |

Neología en el espanol actual

Název:Neología en el espanol actual
Autor:Bartoš, Buzek, Fialová
Nakladatel:Filozofická fakulta OU
Rok vydání:2006
Číslo spisu:160
Původní cena:104,- Kč
ISBN:80-7368-139-0
Anotace:Předkládaná publikace, která je výstupem grantového projektu Neologismy v současné španělštině, je tvořena dvěma částmi. První podává stručný přehled slovotvorných postupů (derivace, kompozice, akronymie apod.) v současné španělštině se zvláštním zřetelem k produktivním typům. Druhou částí je španělsko-český slovník neologismů, které byly získány excerpcí ze slovníků Manuela Alvara Ezquerry Diccionario de voces de uso actual a Nuevo diccionario de voces de uso actual. Jednotlivé výrazy byly ověřeny na internetových stránkách především španělských periodik a toto jejich užití je ve slovníku citováno.
Úvodní teoretická stať je určena zájemcům o lexikologii a lexikografii. Španělsko-český slovník středního rozsahu představuje vhodnou pomůcku pro všechny uživatele španělského jazyka.
Typ:spis
Záznam vložen:04. 03. 2010
Poslední aktualizace:18. 01. 2019
Fotografie: Neología en el espanol actual