Úvodní stránka e-shopu   |   Publikace vydané na OU   |   Ostatní vydavatelé   |   Univerzitní předměty

Architektura a umění | Atlasy a průvodce | Audioknihy, CD | Beletrie, cestopisy, biografie | Cizí jazyky a cizojazyčná literatura | Časopisy a sborníky | Český jazyk a literatura | Dětská literatura | Dětská populárně-naučná literatura | Ekonomie, management, právo | Fauna, flóra, ekologie | Filozofie, náboženství, politologie | Historie a fakta | Hry a volný čas | Hudební a dramatická výchova | Jazykověda a literární věda | Lékařská literatura a ošetřovatelství | PC literatura, média a komunikace | Pedagogika | Populárně-naučná literatura | Předškolní pedagogika | Přírodní vědy | Psychologie | Regionální literatura | Rozvoj osobnosti, rodina, výchova a vztahy | Sociologie a sociální práce | Speciální pedagogika | Sport, zdraví a výživa | Tvořivost, hobby, řemesla | Věda a technická literatura |

New Chapters in Functional Syntax

Název:New Chapters in Functional Syntax
Autor:Kolektiv
Nakladatel:Filozofická fakulta OU
Rok vydání:2011
Číslo spisu:236
Původní cena:135,- Kč
ISBN:978-80-7368-946-9
Anotace:Kolektivní monografie New Chapters in Functional Syntax předkládá sedm tematicky propojených studií, které obohacují dosavadní lingvistický výzkum na poli funkční syntaxe, funkční větné perspektivy především. Publikace vznikla jako hold významnému českému anglistovi prof. PhDr. Aleši Svobodovi, DrSc., a jako potvrzení přetrvávající inspirativnosti jeho jazykovědného díla. Na knize se autorsky podíleli čeští a slovenští anglisté z Ostravy, Opavy, Brna, Prahy a Bratislavy: Martin Adam, Libuše Dušková, Jana Chamonikolasová, Stanislav J. Kavka, Eva Klímová, Renata Povolná, Richard Repka, Ivana Řezníčková, Ludmila Urbanová. Na závěr monografie je zařazena vybraná bibliografie díla Aleše Svobody po roce 1989.

The collective monograph New Chapters in Functional Syntax presents seven thematically-related studies enriching existing research into the field of functional syntax, functional sentence perspective in particular. The publication originated as a tribute to prof. PhDr. Aleš Svoboda, DrSc., an outstanding Czech Anglicist, and aims to show lasting inspirations that can be drawn from his linguistic work. The book is a joint project of Czech and Slovak linguists from Ostrava, Opava, Brno, Prague and Bratislava: Martin Adam, Libuše Dušková, Jana Chamonikolasová, Stanislav J. Kavka, Eva Klímová, Renata Povolná, Richard Repka, Ivana Řezníčková, Ludmila Urbanová. The monograph includes a selected bibliography of Aleš Svoboda (1990–2010).
Typ:spis
Záznam vložen:20. 05. 2011