Nezdolný zahradník - Pěstování potravin a soběstačnost v nejistých časech

Nakladatel:DharmaGaia
Rok vydání:2017
ISBN:978-80-7436-071-8
Anotace:V době nejistého počasí a společenské nestability prudce stoupá zájem lidí o pěstování vlastních potravin. Tato kniha vám přináší techniky pěstování schopné čelit výzvám sahajícím od zdravotních a finančních problémů přes speciální dietní požadavky až po vážné katastrofy a klimatické změny.
Americká bioložka a odbornice na zahradničení Carol Deppe čerpá z vědeckých objevů v mnoha odvětvích, aby vyvinula obecné principy nezdolného zahradničení. Zahradníci se naučí podle autorčiných podrobných instrukcí pěstovat, skladovat a používat pět potravin zásadních pro soběstačnost: brambory, kukuřici, fazole, dýně a vejce.

Dozvědí se, jak:
* Pěstovat potraviny v době divokého počasí a klimatických změn
* Zahradničit s malou nebo nulovou zálivkou a bez přísunu nakupovaných zdrojů
* Zahradničit efektivně a pohodlně (dokonce i s bolavými zády)
* Přizpůsobit svoji zahradu speciálním dietním potřebám nebo potřebě kontrolovat váhu
* Péct chleba a koláče z doma vypěstované kukuřice podle originálních bezlepkových receptů (bez dalších zrnin, umělých pojiv i bez mléčných výrobků)
* Chovat nosné hejno kachen nebo slepic, propojit chov se zahradničením a pěstovat si

pro drůbež většinu krmiv
A mnohem víc…
Nezdolný zahradník je koncepční i praktická zahradnická příručka pro čtenáře všech úrovní zkušenosti. Carol Deppe je optimistická i realistická, a nabízí neocenitelné rady, jak mohou vzkvétat zahradníci (i jejich komunity).
„Pěstování potravin je jednou z nejpozitivnějších změn, které může člověk učinit tváří v tvář nejisté budoucnosti.“
Záznam vložen:22. 05. 2019
Poslední aktualizace:18. 09. 2020
Fotografie: Nezdolný zahradník - Pěstování potravin a soběstačnost v nejistých časech