Atlasy a průvodce | Cizí jazyky a cizojazyčná literatura | Časopisy a sborníky | Český jazyk a literatura | Dětská literatura | Ekonomie, management, právo a počítačová literatura | Filozofie, náboženství, politologie | Historie | Hry a volný čas | Hudební a dramatická výchova | Jazykověda a literární věda | Lékařská literatura a ošetřovatelství | Matematika a přírodní vědy | Ostatní | Pedagogika | Předškolní pedagogika | Psychologie | Sociologie a sociální práce | Speciální pedagogika | Sport, zdraví a výživa | Umění, architektura, tvořivost |

Nonverbal Features Accompanying Communicative Units in an American Feature Film

Název:Nonverbal Features Accompanying Communicative Units in an American Feature Film
Autor:Sedlářová
Nakladatel:Filozofická fakulta OU
Rok vydání:2009
Číslo spisu:197
Původní cena:156,- Kč
ISBN:978-80-7368-650-5
Anotace:Monografie představuje výsledky interdisciplinárního výzkumu v oblasti neverbální komunikace a mluveného slova. Stanovuje a vypracovává metodu analýzy pro zkoumání vztahu pohybů a mluveného slova v rámci teorie funkční větné perspektivy, dále potom provádí kvalitativní a kvantitativní analýzu na základě této metody a k tomu vytvořené databáze vycházející z amerického filmu American Beauty (1999). Mluvené slovo je srovnáváno s pohyby a výrazy v oblasti očí pomocí funkčně větné analýzy, kdy autorka sleduje pohyby ve vztahu k různým komunikačním jednotkám a popisuje jejich funkce. Interakce mezi pohyby a komunikačními jednotkami je potom také statisticky vyhodnocena z pohledu jejich vzájemného sémantického vztahu a z pohledu linearity.

The aim of the present thesis was, firstly, to create a database of data of multimodal character. It was followed by a gesture-speech analysis of the posed bodily movements in an American feature film which was undertaken within the theory of functional sentence perspective. It has attempted to relate respective communicative units to the bodily movements with focus on the expressions in the eye area, and provide both a qualitative and quantitative evaluation of the nonverbal elements concerned.
Typ:spis
Záznam vložen:04. 06. 2009
Poslední aktualizace:18. 01. 2019
Fotografie: Nonverbal Features Accompanying Communicative Units in an American Feature Film