OU > O univerzitě > Struktura univerzity > Zázemí univerzity > Univerzitní knihkupectví > E-shop Univerzitního knihkupectví

Atlasy a průvodce | Cizí jazyky a cizojazyčná literatura | Časopisy a sborníky | Český jazyk a literatura | Dětská literatura | Ekonomie, management, právo a počítačová literatura | Filozofie, náboženství, politologie | Historie | Hry a volný čas | Hudební a dramatická výchova | Jazykověda a literární věda | Lékařská literatura a ošetřovatelství | Matematika a přírodní vědy | Ostatní | Pedagogika | Předškolní pedagogika | Psychologie | Sociologie a sociální práce | Speciální pedagogika | Sport, zdraví a výživa | Umění, architektura, tvořivost |

Nová šlechta v rakouském Slezsku po roce 1848

Název:Nová šlechta v rakouském Slezsku po roce 1848
Autor:Krejčík, Psík
Nakladatel:Filozofická fakulta OU
Rok vydání:2017
Vazba:vázaná
ISBN:978-80-7464-501-3
Anotace:Publikace představuje sondu do problematiky nobilitací nové šlechty (1848-1918). Pozornost se soustředí na osoby, které se narodily či působily v rakouském Slezsku v uvedeném období. Autoři sledují zejména na základě nobilitačních spisů nejen vybrané osobnosti, ale také způsob nobilitací, heraldické ztvárnění a výběr predikátů jako vyjádření sociální, profesní a regionální sounáležitosti. Součástí publikace jsou erby vybraných nobilitovaných a transkripce dobového spisu k problematice šlechtictví od Wilhelma Czeike von Badenfeld.

Abstact:

This publication is contribution to the knowledge of the nobilitated Austrian Silesians, who achieved noble crowns in the 2nd half of 19th century and beginnings of the 20th century. Their positions, ennoblement and engagement in the social and economic life on this region is analysed through an investigation of the nobilitation documents and relevant coats-of-arms, which compare a separate chapter of this monograph. The part of this publication is also a transcription of temporary booklet written by Wilhelm Czeike von Badenfeld.
Záznam vložen:17. 01. 2018
Poslední aktualizace:17. 07. 2018